Generalforsamling 2024 i Danske Service

Fredag d. 7. juni afholdt Danske Service vores årlige generalforsamling med en masse af vores medlemmer. Dagen levede fuldt ud op til bestyrelsens forventninger og vi er glade for, at mange medlemmer deltog og fejrede vores fællesskab for ordnede forhold i servicebranchen.

Formand Danielle Hansen bød velkommen og fortalte om Danske Services projekter og resultater i året, der er gået. Vi vedtog en masse vedtægtsændringer og sekretariatet er allerede i arbejdstøjet med de nye opgaver. I ly for regnen fik vores medlemmer efter generalforsamlingen mulighed for at hygge sig sammen på kryds og tværs over kolde drikkevarer og snacks.

Vi sluttende dagen af med en fin middag med udsigt ud over Storebælt og en god fest! 🎉

Vi vil gerne sige tusinde tak til alle de medlemmer som deltog og ikke mindst til CleanManager, LOCON ApS og VTK A/S, som sponsorerede fine gaver til deltagerne!

Læs referatet fra generalforsamlingen her: Referat - Danske Services Generalforsamling 2024

Læs Danske Services nye vedtægter her: Vedtægter - Danske Service


Vi håber, at I vil sætte kryds i kalenderen d. 11. november til vores årlige netværksdag og d. 9. maj 2025 til næste års generalforsamling.